The Body Shop Macedonia

Colour Crush Lipstick

ВЛИЈАТЕЛНА БОЈА

БОГАТА ХИДРАЦИЈА

ВЕГЕТАРИЈАН

Colour Crush Lipstick

ВЛИЈАТЕЛНА БОЈА

БОГАТА ХИДРАЦИЈА

ВЕГЕТАРИЈАН

0/5
0 Мисли

Многу вистинито. Можете да го наречете штитник. Може да го наречете воена боја. Можете дури и да го наречете зајакнување на самодовербата што ви треба. Прочитајте ги нашите усни: овој кремаст, хидратантен кармин е подготвен да даде порака. Без разлика дали се работи за природна боја, упадлива црвена боја или моќна розова боја, нашите кармини Color Crush ќе ви дадат шарена боја која ќе трае цел ден. Но, чекајте…штотуку почнавме со добрите делови. Секоја боја во оваа колекција е збогатена со масло од марула. Ова значи дека со секое нанесување на овој кармин ги одржувате вашите усни полни и хидрирани. Бонус: мирисот на розата мириса исто толку добро како што се чувствува карминот на усните. Истакнете се со нашите омилени нијанси: темноцрвен кармин, кармин од шеќер или розова боја. Користете кармини Color Crush секогаш кога сакате дополнително да добиете боја, за да ги омекнете и хидрирате усните или ако ви треба малку подигнување на расположението. Подарете ни малку бакнеж.

  • Пигментирана боја во туба
  • Богата хидратација за усните кои сакате да ги излижете
  • Нежен, но сепак божествен мирис
  • Збогатен со нашето масло од марула

Масло од марула. Дрвото на марулата е свето во Африка и неговите пресувани семиња произведуваат специјално масло кое природно ја омекнува кожата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Ако вашите усни се чувствуваат малку суви, најпрво употребете го Lip Scuff за да помогнете во омекнување на кожата.
  2. Сега се подготвени за малку забава. Нанесете кармин Color Crush на вашите усни директно од тубата или ако се чувствувате фенси, користете четка за усни.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Colour Crush Lipstick

Триизостеарин, хидрогенизиран полидецен, изоцетил стеарат, мика, каприлен/капричен триглицерид, микрокристален восок, етилен/пропилен кополимер, диизостеарил малат, сорбитан изостеарат, вп / хексоксид кополимер, сулфарилакариум Масло од семе/Прунус Авиум, стеаралкониум хектор, парфем/мирис, пропилен карбонат, пентаеритритол тетра-ди-Т-бутил хидроксихидроцинамат, токоферол, алуминиум хидроксид, цитронелол, линеалол, хидроксилцитронел 7/9, Ci 77891 / Титаниум диоксид, Ci 45410 / Црвено 28 Езеро, Ci 19140 / Жолто 5 Езеро, Ci 77491 / Железен оксид, Ci 45380 / Црвено 22 Езеро, Ci 15850 / Црвено 7 Езеро, Ci 772xide, Си 772492 / I 1 Езеро].

 

My Review for Colour Crush Lipstick

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.