The Body Shop Macedonia

Brow Sculpt

МАТ

ФИНИШ-ЗА ТЕНКИ ВЕЃИ

ВЕГАН

Brow Sculpt

МАТ

ФИНИШ-ЗА ТЕНКИ ВЕЃИ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Можете да имате совршени веѓи со нашата облога за веѓи 3-во-1, комбинирајќи пудра, восок и маскара. Од природен изглед до подефиниран, овој производ може да ви помогне да ја постигнете посакуваната форма и конзистентност.

  • 100% вегански.
  • Без петролеум и вазелин.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Користете го восочниот финиш за природен изглед на веѓите.
  2. Користете го блендерот со конзистентност на прав за истакнување и боја.
  3. Користете го делот за маскара за да наместите и додадете волумен.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Brow Sculpt

Со | Синтетички јапонски восок, полиетилен, етилхексил палмитат, стеаринска киселина, мика, полиглицерил¬2 триизостеарат, сорбитан стеарат, феноксиетанол, масло од семе од Sclerocarya Birrea, етилхексилглицерин, токоферол, Ci 7799791, Ci 779791 Mica, Synthetic Fluorophlogopite, Bis¬ Diglyceryl Polyacyl Adipate ¬2, Dimethicone, Diisostearyl Malate, Polymethylsilesquioxane, Vinyl Dimethicone, Hydrogenated Polysobutene, Trimethylol Hexylalkatone, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol, Capryl Glycol, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Triethoxycaprylylsilane, Silica, Isoceteth¬ 10 , Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499.

My Review for Brow Sculpt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.