The Body Shop Macedonia

British Rose Shower Scrub

ЕКСФОЛИЈАНТ ЗА ТЕЛО

ПОМЕКА И ПОНЕЖНА КОЖА

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

British Rose Shower Scrub

ЕКСФОЛИЈАНТ ЗА ТЕЛО

ПОМЕКА И ПОНЕЖНА КОЖА

ЦВЕТЕН МИРИС

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Ексфолијацијата е вистинско задоволство со пилингот од британска роза. Со својата лесна гел текстура и рачно набрани ливчиња од роза, се грижи за нежно чистење на кожата.

Со текот на времето, мртвите клетки на кожата се таложат, правејќи ја кожата да изгледа слаба и уморна. Пилингот го поддржува природниот процес на отстранување на мртвиот слој за да кожата се чувствува побрзо помазна и помека. Збогатен со 95% природни состојки, вклучително и рачно набран екстракт од британска роза, веганскиот пилинг нежно го ексфолира површинскиот слој на кожата, оставајќи ја свежа и со цветен мирис.

Достапно во пакување кое може да се рециклира, кое се состои од 30% рециклирана пластика. Ова ви овозможува да покажете грижа и однос кон планетата секој пат кога се грижите за вашето тело.

 • Чистење на телото
 • За помазна и посвежа кожа
 • Со рачно набрани ливчиња од роза и екстракт од британска роза
 • Погоден за нормална кожа
 • Со свеж и цветен мирис
 • 95% состојки од природно потекло
 • Веганска формула
Исчисти

Начин на употреба

 1. Прво, направете топол туш или бања за да помогнете во отворање на порите, отстранувањето на мртвите клетки од кожата и подготовка на кожата за пилинг.
 2. Ако депилацијата е дел од вашата рутина за нега на телото, направете го тоа пред да го користите пилингот за тело за да спречите иритација.
 3. Нежно масирајте го пилингот за тело на влажна кожа со кружни движења. Одете од дното на вратот кон стапалата.
 4. За да го направите пилингот поефективен, користете го со нашата четка, мрежа или сунѓер.
 5. Добро исплакнете со рацете и оставете ја кожата да се чувствува помека и помазна.
 6. Користете го 1-2 пати неделно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Shower Scrub

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Citrus Aurantium Dulcis Seed Oil/Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Seed Oil, Citrus Paradisi Seed Oil/Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Limonene, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Linalool, Tocopherol, Citric Acid, Citral, Caramel, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Shower Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.