The Body Shop Macedonia

British Rose Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

British Rose Shower Gel

СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го вашето тело со нашиот гел за туширање од британска роза. 

Сега направен со 92% состојки добиени од природно потекло, вклучувајќи екстракт од роза и органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Има нежен мирис како моќна англиска роза во полн цут. Нотите од мошус, роза и бергамот ве испраќаат во божествено расцутена градина.

 Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата пенлива структура. 

Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете да го рекциклирате и капачето! 

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја прави кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса цветно и освежително
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Geraniol, Citronellol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Linalool, Limonene, Rose Extract, Denatonium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 17200/Red 33, CI19140/Yellow 5.

My Review for British Rose Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.