The Body Shop Macedonia

British Rose Hand Wash

Цветен мирис

вегански производ

British Rose Hand Wash

Цветен мирис

вегански производ

0/5
0 Мисли

Потопете ги рацете во мирисот на розите со нашето миење раце од британска роза. Ова прочистувачко миење раце е надополнето со суштината на рачно набраните рози од Англија и ја остава кожата да се чувствува свежа и мирисна како букет.

  • Арома на роза во цут
  • Заситена со суштината на рачно набраните рози од Англија
  • Остава рацете да се чувствуваат чисти, свежи и благо мирисаат
  • Со омекнувачки својства
  • Вега
  • Збогатен со суштината на шеќерна трска

Екстракт од роза. Има ли нешто покласично од букет рози? Го користиме нашиот сопствен екстракт од англиска роза за прекрасниот сладок мирис.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Ставете дарежлива количина на вашите раце.
  2. Измачкајте го со вода и уживајте во аромата на мекоста.
  3. Исплакнете темелно.
  4. Следете со крем за раце British Rose.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Hand Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Betaine, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Geraniol, Citronellol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Linalool, Limonene, Rose Extract, Denatonium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 17200/Red 33, CI 19140/Yellow 5.

My Review for British Rose Hand Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.