The Body Shop Macedonia

British Rose Deluxe Gift Set

British Rose Deluxe Gift Set

0/5
0 Мисли

Израдувајте ја вашата љубена со прекрасен сет производи за нега на тело British Rose.

Потпете го вашето тело во меката пена од свежиот гел за туширање. Исушете ја кожата и нанесете кремаст путер за тело. Направен со 95% состојки од природно потекло, вклучувајќи екстракт од англиски трендафил и шеа путер од Гана, путерот за тело од рози ја омекнува кожата и обезбедува 96 часа хидратација.

Ако брзате, пробајте го јогуртот за тело. Може да се нанесе и на мокра кожа и се апсорбира за неколку секунди. Овие производи со мирис на свежо набран букет рози, ќе ја нахранат и измазнат вашата кожа.

Нанесете го хидратантниот крем за раце во било кој момент од денот.

Со овој сет производи, ние ги поддржуваме нашите партнери во Програмата за фер трговија, кои ни помагаат да го произведеме тоа.

Кутијата за путерот за тело е направена од рециклирана пластика, вклучувајќи ја пластиката собрана во Индија под Програмата за праведна трговија од нашиот партнер Plastics for Change. Заради оваа партнерска соработка, преработувачите на отпадоци добиваат праведна плата за својата работа и подобри услови за живот.

Комплетот содржи:

Гел за туширање British Rose 250 мл
Јогурт за тело British Rose 200 мл
Путер за тело British Rose 200 мл
Тоалетна вода British Rose 100 мл
Луфа за капење
Крем за раце British Rose 30 мл

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Deluxe Gift Set

My Review for British Rose Deluxe Gift Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.