The Body Shop Macedonia

British Rose Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА-ВЕГАНСКО

British Rose Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА-ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот British Rose јогурт за тело се топи веднаш на влажна кожа по туширањето, помагајќи да се хидрира и вашето тело да замириса на букет рози. Да, токму така – сè што треба да направите е да се измиете, да нанесете крем и да си продолжите со обврските. Нема потреба да чекате, како што досега сте правеле, за да се апсорбира вашиот хидратантен крем – нашите јогурти за тело се апсорбираат многу брзо. Кога чувствувате дека животот ви тече брзо, има ли полесен начин да забавите за секунда?

Како и сите јогурти за тело на The Body Shop, овој цветен јогурт е вегански гел крем кој е мошне лесен, а не е леплив. Збогатен со екстракт од роза од Англија и млеко од Заедницата за фер трговија од Шпанија, јогуртот за тело од британска роза на The Body Shop ќе ви помогне да се чувствувате како да сте внеле малку романтика во вашата утринска рутина за капење. Особено кога ќе забележите како кожата се чувствува мека, мазна и хидрирана и до48 часа.

 

  • Лесен крем кој се впива за миг
  • Хидратација 48 часа
  • Кожата се чувствува хидрирана, помека и изгледа посјајна
  • Збогатен со екстракт од британска роза и органско бадемово млеко од Заедницата за фер трговија од Шпанија
  • Излезете од тушот и премачкајте на влажна кожа

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Екстракт од роза

Има ли нешто покласично од букет рози? Ние користиме екстракт од англиски рози за нивниот неверојатно сладок мирис.

Хијалуронска киселина. Навистина е позната. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој природно се наоѓа во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Извадете мала количина од нашиот јогурт за тело од Британска Роза и масирајте го во вашата кожа, веднаш по туширањето или секогаш кога на вашата кожа и треба малку нежност.
  2. Сега облечете ја облеката! Нема потреба да се чека.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Body Yogurt

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Methylheptyl Isostearate, Polyglyceryl-3 Distearate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Carbomer, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Glyceryl Stearate Citrate, Benzyl Salicylate, Sodium Hyaluronate, Limonene, Citronellol, Geraniol, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Rose Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.