The Body Shop Macedonia

British Rose Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

British Rose Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте и хранете ја вашата кожа како никогаш досега со нашиот British Rose Путер за Тело, подобар од кога било.

Сега направен со 95% природни состојки, вклучувајќи и бадемово млеко и масло од Заедницата за фер Трговија, рачно изработен Шеа путер на Заедницата за фер Трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата Фер Трговија од Никарагва, нашиот смирувачки путер за тело сувата, чуствителна кожа ја остава со чувство на мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Го подобривме и мирисот, за да мирисате на букет расцутени рози.

Овој интензивно кремаст путер со убав мирис сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро. 

*Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети.

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за сува, чувствителна кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Мирисате кремасто
 • Направено од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Екстракт од роза. Има ли нешто покласично од букет рози? Ние користиме екстракт од англиски рози за нивниот неверојатно сладок мирис.

Какао путер. Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа по пилинг и чистење. 
 2. Извадете ја саканата количина путер и растопете го со раце, а потоа умерено или обилно масирајте го на кожата. 
 3. Нанесете дополнително на екстремно сувите места како што се колената, лактите и стапалата. 
 4. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да се впие кожата. 
 5. Чувствувајте се негувано, мазно и меко. 
 6. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно. Откријте ја целата наша колекција за нега на тело British Rose.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Citric Acid, Linalool, Rose Extract, Limonene, Citral, Eugenol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 17200/Red 33.

My Review for British Rose Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.