The Body Shop Macedonia

Breathe Whisked Body Polish

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Breathe Whisked Body Polish

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Влезете во када или под туш, започнете со пилинг и стопете ги сите ваши грижи и проблеми со нашиот пилинг за тело Breathe Whisked Body Polish.

Масирајте го овој кремаст пилинг по целото тело со нежни кружни движења. Има смирувачки и енергичен мирис кој го релаксира умот. Ги отстранува мртвите клетки на кожата и и дава чувство на живот, освежување, нежност и хидратација.

Нашиот вегански пилинг за тело е збогатен со солени кристали и е направен со 96% природни состојки, вклучително и 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од еукалиптус од провинцијата Јунан, Кина, 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од рузмарин од Шпанија, од Заедницата за фер трговија, органско маслиново масло од Италија и рачно изработен шеа путер на Заедницата за фер трговија од Гана.

Доаѓа во рециклирано стаклена амбалажа со алуминиумско капаче, кое можете одново да го рециклирате.

 • Пилинг за тело
 • Совршен за сите типови кожа
 • Кожата е мазна, подхранета и хидрирана
 • Кожата се чувствува будна и освежена
 • 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганската заедница 
Исчисти

Начин на употреба

 1. Започнете со чистење на кожата со нашата Breathe Purifying Hair & Body Wash. Капете се со врела вода за да ги отворите порите за да максимално го искористите пилингот.
 2. Исплакнете.
 3. Земете обилна количина од пилингот.
 4. Масирајте врз влажната кожа во нежни кружни движења.
 5. Исплакнете и исушете осушете со крпа.
 6. Нанесете хидратантна крема Breathe Weightless Body Gel-Cream.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Breathe Whisked Body Polish

Aqua/Water/Eau, Sodium Chloride, Maris Sal/Sea Salt/Sel marin, Sodium Cocoyl Glycinate, Coco- Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Glycerin, Lava Powder, Citric Acid, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Limonene, Geraniol, Linalool.

My Review for Breathe Whisked Body Polish

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.