The Body Shop Macedonia

Breathe Weightless Body Gel-Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Breathe Weightless Body Gel-Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот гел-крем за тело Breathe Weightless е здив на свеж воздух за вашата кожа и сетила.

Овој нелеплив и немрсен хидратантен крем има лесна текстура и освежувачки мирис. Брзо се апсорбира и ја прави вашата кожа помека, понежна и хидрирана.

Нашиот вегански гел-крем е направен со 97% природни состојки, вклучително и 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од еукалиптус од кинеската провинција Јунан, 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од рузмарин од Шпанија и органско маслиново масло на Заедницата за фер трговија од Италија.

Нанесете умерено или обилно на телото. Потонува во кожата како сон и ви дава простор да се поврзете и да го пронајдете вашиот мир.

*Целосно биоразградлив според упатствата на ОЕЦД 301 за супстанции поврзани со јаглерод. ** Каде што дозволуваат локалните услови.

  • Крем за тело
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја храни и хидрира кожата
  • Свеж мирис
  • 97% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете во кружни движења на кожата.
  2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
  3. Почекајте да се впие пред да се облекувате.
  4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Breathe Weightless Body Gel-Cream

Aqua/Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Parfum/Fragrance, Cetearyl Glucoside, Phenoxyethanol, Carbomer, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Limonene, Tocopherol, Geraniol, Linalool, Benzyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Citric Acid.

My Review for Breathe Weightless Body Gel-Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.