The Body Shop Macedonia

Breathe Massage Melt

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКО

Breathe Massage Melt

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нахранете и релаксирајте го вашето уморно тело и ум, со нашиот гелна маст за масажа Breathe.

Нанесете од оваа гел-маст по телото и оставете кожата да се чувствува негувана и да се опушти по напорниот ден. Врвен совет: овој мал спасител е совршен после тренинг или долг работен ден поминат пред компјутер.

Нашата веганска мешавина е направена со 98% состојки добиени од природно потекло,
вклучувајќи 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од еукалиптус од кинеската
провинција Јунан, 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од рузмарин од Шпанија
и органско маслиново масло од Заедницата, директно од Италија.

Доаѓа и во тегла што може да се рециклира** што содржи рециклирано стакло и алуминиумски
капак.

  •  Навлажнувачки гел-крем за масажа
  •  Совршен за сите типови кожа
  •  Помогнете си да си дадете момент да се опуштите
  •  98% состојки од природно потекло
  •  Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

1. Нанесете на чиста кожа.
2. Масирајте ги оние делови од телото на кои им е најпотребно со нежни кружни движења.
3. Оставете го да се впие во кожата пред да се облечете.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Breathe Massage Melt

Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Trihydroxystearin, Parfum/Fragrance, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil/Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Phenoxyethanol, Limonene, Geraniol, Arnica Montana Flower Extract, Tocopherol, Linalool, Benzyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Citral, Citric Acid.

My Review for Breathe Massage Melt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.