The Body Shop Macedonia

Breathe Calm Balm

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СМИРУВАЧКИ БАЛЗАМ

Breathe Calm Balm

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СМИРУВАЧКИ БАЛЗАМ

0/5
0 Мисли

Сообраќаен метеж, долги состаноци, кратки рокови…подарете си себе си момент на мир со нашиот Breathe Calm балзам.
Едноставно нанесете го на вашите пулсни точки (или каде што ви е потребен) и длабоко вдишете го свежиот закрепнувачки мирис. Тоа ќе ви помогне да одвоите момент да се поврзете со себе.
Нашиот вегански балсам е направен со 99% состојки од природно потекло, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо есенцијално масло од еукалиптус од кинеската провинција Јунан, 100% природно и биоразградливо есенцијално масло од рузмарин од Шпанија и органско маслиново масло од Заедницата за фер трговија во Италија.
Исто така доаѓа во рециклирано алуминиумско пакување**, за да можете и вие и нашата планета да дишете слободно. Чувајте го овој смирувачки балзам со големина совршена за вашиот џеб во секое време кога ви треба момент на мир.
*Напокон биоразградлив според упатствата на ОЕЦД 301 за карбонски поврзани материи.

  • Балсам за пулсните точки
  • Совршен за секаков вид на кожа
  • Ви дава време да се поврзете со себе си
  • 99% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското Друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете мала количина од нашиот балзам на пулсните точки (или каде што вашето тело има потреба).
  2. Вдишете длабоко и релаксирајте се
  3. За да создадете уште повеќе мир и спокој, нанесете од нашето есенцијално масло Breathe на пулсните точки…
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Breathe Calm Balm

Caprylic/Capric Triglyceride, Triticum Vulgare Germ Oil/Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Tribehenin, Parfum/Fragrance, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Limonene, Geraniol, Tocopherol, Linalool, Benzyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Eugenol, Citral, Citric Acid.

My Review for Breathe Calm Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.