The Body Shop Macedonia

Boost Whipped Body Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Boost Whipped Body Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Разбудете ја вашата кожа и вашите сетила со кремот за тело од Mandarin & Bergamot од колекцијата Boost.

Нелепливиот, немрсен крем за тело ја прави вашата кожа кадифено мека, нежна и хидрирана и ви го разубавува денот на многу лесен начин. Има мирис на цитрус кој ви помага да зрачите со позитивна енергија, мириса на сонце и и дава природен сјај на вашата кожа.

Нашиот вегански крем е направен со 96% природни состојки, вклучувајќи 100% природни и биоразградливи* есенцијални масла од мандарина и бергамот и органско маслиново масло на Заедницата за Фер Трговија од Италија.

Доаѓа и во рециклирана** рециклирана стаклена туба со алуминиумско капаче, за да можете да споделувате добри вибрации со нашата планета.

*Целосно биоразградлив според упатствата на ОЕЦД 301.

  • Лосион за тело
  • Погоден за сите типови на кожа
  • Ја храни и навлажнува кожата
  • Енергична арома на цитрус
  • 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете со кружни движења на кожата.
  2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
  3. Почекајте да се впие пред да се облекувате.
  4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Whipped Body Cream

Aqua / Water / Eau, Shorea Stenoptera Seed Butter, Helianthus Annuus Seed Oil / Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Canola Oil / Huile de colza, Sodium Polyacrylate, Parfum / Fragrance, Pentylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter (Butyrosperm) Butter, Limonene, Phenoxyethanol, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Caprylyl Glycol, Mangifera Indica Seed Oil / Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Olea Europaea Fruit Oil / Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, p-Anisic A , Candelilla Cera / Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax / Cire de candelilla, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Citral, Geraniol, Citronellol.

My Review for Boost Whipped Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.