The Body Shop Macedonia

Boost Uplifting Hair & Body Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Boost Uplifting Hair & Body Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Започнете го денот со повеќе енергија со купката за туширање и коса од мандарина и бергамот од колекцијата Boost.

Оваа купка за миење коса и тело има свеж мирис, чисти од глава до пети и ви дава енергија. Создаден е со 95% состојки од природно потекло, вклучувајќи 100% * природни и биоразградливи * есенцијални масла од бергамот и мандарина и органско маслиново масло од Италија, добиени во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија. Амбалажата е изработена од алуминиум и целосно може да се рециклира.

* Целосно биоразградлив според прописите на ОЕЦД 301.

  • Купка за коса и тело
  • Погодена за сите типови на кожа
  • Ја чисти и освежува кожата
  • 95% состојки од природно потекло
  • Мирис кој ви дава енергија

Сертифициран од Веганското друштво

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото и косата додека сте под туш.
  2. Уживајте во меката пена и неодоливата арома.
  3. Исплакнете и исушете се. Користете го со други производи од серијата за уште подолготраен мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Uplifting Hair & Body Wash

Aqua / Water / Eau, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Polyglyceryl-10 Laurate, Cocamidopropyl Betaine, Propanediol, Perfume / Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Limonene, Hydroxypropyl Olea Finalool Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Chloride.

My Review for Boost Uplifting Hair & Body Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.