The Body Shop Macedonia

Boost Shine On Hair & Body Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Boost Shine On Hair & Body Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Започнете го денот со повеќе енергија со маслото за коса и тело од мандарина и бергамот од колекцијата Boost.

Масирајте ја кожата и косата на телото за да ја хидрирате и да и дадете мек сјај. Идеален е за негување на врвовите на косата, има свежа арома и ви дава енергија.

Веганското масло е создадено со 99% состојки од природно потекло, вклучувајќи есенцијални масла * 100% природни и биоразградливи * од бергамот и мандарина и органско маслиново масло од Италија, добиено во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија, масло од бразилски ореви од Перу, масло од сусам од Никарагва и органско кокосово масло од Самоа.

Амбалажата е изработена од алуминиум и целосно може да се рециклира.

* Целосно биоразградлив според прописите на ОЕЦД 301.

  •  Масло за коса и тело
  • Погоден за сите типови кожа
  • Негува и дава суптилен сјај
  • 99% состојки од природно потекло
  • Мирис кој ви дава енергија
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Shine On Hair & Body Oil

Vitis Vinifera Seed Oil/Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Limonene, Parfum/Fragrance, Benzyl Benzoate, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Citral, Geraniol, Citronellol, Citric Acid.

My Review for Boost Shine On Hair & Body Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.