The Body Shop Macedonia

Boost Exfoliating Hand Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Boost Exfoliating Hand Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЗБОГАТЕН СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Овозможете им на вашите раце чувство на идеална чистота и мекост како после пилинг со нашата Boost Exfoliating Hand Wash идеален за вашите дланки.

Едноставно исцедете ја саканата количина и тријте меѓу рацете додека тече водата. Со својот цитрусен мирис целосно ја освежува, храни и оживува кожата на вашите раце.

Овој вегански течен сапун за раце што шири добри вибрации е направен од 95% природни состојки, вклучувајќи 100% природни и биоразградливи* есенцијални масла од мандарина и бергамот и органско маслиново масло на Заедницата за фер трговија од Италија.

Доаѓа и во шише за рециклирање** направено од 100% рециклирана пластика, за да можете да споделувате добри вибрации со нашата планета.

*Целосно биоразградлив според упатствата на ОЕЦД 301 за супстанции поврзани со јаглерод. ** Каде што дозволуваат локалните услови.

 

  • Течен сапун и пилинг за раце 
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ги прави рацете чисти, освежени и им дава виталност
  • Не ги суши рацете
  • 95% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Великодушно стискајте на вашите раце.
  2. Тријте за да создадете пена, миејќи ги рацете додека работите.
  3. Исплакнете и исушете со пешкир.
  4. Уживајте во чисти раце и ширете добри вибрации.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Exfoliating Hand Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Acrylates Copolymer, Kaolin, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Hydrated Silica, Limonene, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.

My Review for Boost Exfoliating Hand Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.