The Body Shop Macedonia

Boost Essential Oil Blend

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Boost Essential Oil Blend

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Разбудете ги сетилата со маслото со мирис од мандарина и бергамот од колекцијата Boost.

Нанесете неколку капки на пулсните точки и дишете длабоко. Освежителниот мирис на цитрус ќе ве поттикне да се чувствувате добро цел ден.

Направено со 100% состојки од природно потекло, вклучувајќи 100% природни и биоразградливи есенцијални масла * мандарина и бергамот, органско маслиново масло од Италија, добиено во рамките на програмата на Заедницата фер трговија и бадемово масло.

Шишето освен капачето и вентилот е од стакло и може да се рециклира.

* Целосно биоразградлив според прописите на ОЕЦД 301.

  • Ароматично масло
  • Погоден за сите типови кожа
  • Тоа ви помага да ги наполните батериите
  • 100% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Можете да го почувствувате мирисот директно од шишето
  2. Нанесете неколку капки на пулсните точки.
  3. Можете да додадете неколку капки во вашата бања или сад за да го ставите во бањата додека се туширате за да уживате во енергетскиот мирис.
  4. Вдишете длабоко, уживајте во чувството.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Boost Essential Oil Blend

Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Limonene, Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil/Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Nobilis Peel Oil/Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Citrus Limon Peel Oil/Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Linalool, Citrus Aurantium Dulcis Peel Extract, Citrus Aurantium Amara Leaf/Twig Oil, Elettaria Cardamomum Seed Oil, Schinus Terebinthifolia Seed Extract, Citral, Citrus Aurantium Amara Flower Oil/Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Oil, Geraniol, Citronellol, Farnesol.

My Review for Boost Essential Oil Blend

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.