The Body Shop Macedonia

Vanilla Pumpkin Bath Bomb

Vanilla Pumpkin Bath Bomb

0/5
0 Мисли

Чуствувајте се удобно во када со нашата пенлива бомба Vanilla Pumpkin Bath Bomb.

Спуштете ја нашата бомба од тиква во вашата бања и оставете ги меурчињата и пената да ја направат својата магија. Ја претвора водата во светло портокалова боја и ја исполнува просторијата со топол мирис на тиква.

Релаксирачкиот мирис остава вашата кожа да мириса на слатка, топла, зрела тиква со ноти на карамела, јаворов сируп и бадемово млеко.

Погрижете се да земете шолја чај и книга пред да се сместите!

  • Специјално издание на бомба за капење 
  • Пени и прави меурчиња
  • За нормална до сува кожа
  • Сладок, смирувачки есенски мирис
Исчисти

Начин на употреба

  1. Истурете ја во топла вода и гледајте ја магијата.
  2. Дозволете вашата бања да биде исполнета со слатка и релаксирачка арома.
  3. Потопете се во бањата и опуштете се.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vanilla Pumpkin Bath Bomb

Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Sulfate, Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, VP/VA Copolymer, Polysorbate 20, Glycerin, Isopropyl Myristate, Anise Alcohol, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 14700/Red 4, CI 15510/Orange 4.

My Review for Vanilla Pumpkin Bath Bomb

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.