The Body Shop Macedonia

Love & Plums Bath Bomb

Love & Plums Bath Bomb

0/5
0 Мисли

Претворете ја вашата када во празник со нашата бомба од линијата Love & Plums во форма на ѕвезда.

Аромата на Коледа од специјално издание, нашиот третман за опуштање на кадата е збогатен со екстракт од крушка од Турција, со органска алое вера од Мексико (Комунистичкиот сојуз на праведна трговија) и ноти на крушка, божур и релаксирачки мирис. Оваа богата, светлуцка и вкусна мирисна комбинација со вкус на плод и цветови ќе ви помогне да го усвоите празничниот дух.

Просто ставете ја оваа изненада во форма на ѕвезда во топла вода, седнете и уживајте во празничната пена. Оваа бомба за када ќе ја обои вашата вода и ќе има неповторлив мирис, како Коледа.

Со 100% рециклирачка картија, ова е совршен вегански подарок за Коледа за љубителите на кадите.

  • Бомба за када
  • Со гас
  • Богата, светлуцка, со вкус на плодови и цветови
  • Сертифицирана од Веганското друштво

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Love & Plums Bath Bomb

Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Sulfate, Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, VP/VA Copolymer, Polysorbate 20, Glycerin, PEG-8, Isopropyl Myristate, Linalool, Limonene, Citronellol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Prunus Domestica Fruit Extract, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 14700/Red 4, CI 17200/Red 33, CI 61570/Acid Green 25.

My Review for Love & Plums Bath Bomb

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.