The Body Shop Macedonia

Blue Musk Zest Hair And Body Wash

СВЕЖ, ЦИТРУСЕН МИРИС

ЗА КОСА И ТЕЛО

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

Blue Musk Zest Hair And Body Wash

СВЕЖ, ЦИТРУСЕН МИРИС

ЗА КОСА И ТЕЛО

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

0/5
0 Мисли

 со нашиот Blue Musk Zest Hair & Body Wash и мирисајте неверојатно веднаш штом ќе излезете од тушот.

Комбинираните ноти на сочен цитрон, лимонова трева и здравец, заедно со незаменливиот мошус Blue Musk Zest Hair & Body Wash, го прават ова цитрусно задоволство со возбудлив и оживувачки мирис.

Се формира во пена и ја остава вашата кожа почиста, помека од било кога и одлично мириса. Скалпот и косата се подеднакво освежени и хидрирани. За да го извлечете максимумот од овој мирис, откако ќе излезете од туш, нанесете анти-перспирант Blue Musk Zest под пазувите и испрскајте од освежувачката тоалетна вода Blue Musk Zest по целото тело.

 • Купка за тело и коса
 • Создава убава, богата пена
 • Нежно ја чисти кожата, скалпот и косата
 • Кожата и косата се негувани, со прекрасен мирис
 • Го прави скалпот хидриран, а косата мека и сјајна
 • Свеж, цитрусен мирис
 • Ноти на цитрус, лимонска трева, здравец и синтетички мошус
 • Збогатен со органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија
 • Направен со 93% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Шише и капче што може да се рециклираат.
 • Шишето е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи и рециклирана пластика од Индија

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Влезете во када (или под туш) и нанесете мала количина Blue Musk Zest Hair & Body Wash.
 2. Нежно масирајте ја кожата, скалпот и косата.
 3. Исплакнете и уживајте во прекрасниот мирис на цитрус цел ден.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Zest Hair And Body Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Chloride, Parfum/Fragrance, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Linalool, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Polysorbate 20, Geraniol, Denatonium Benzoate.

My Review for Blue Musk Zest Hair And Body Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.