The Body Shop Macedonia

Blue Musk Zest Eau De Toilette

СВЕЖ, ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС

МИРИС БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ НА ЖИВОТНИ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

Blue Musk Zest Eau De Toilette

СВЕЖ, ОСВЕЖУВАЧКИ МИРИС

МИРИС БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ НА ЖИВОТНИ

ВЕГЕТАРИЈАНСКО

0/5
0 Мисли

Ви го претставуваме нашиот најсвеж и најчист мирис досега!

Синиот мошус е живописен спој на ноти од цитрус, вклучувајќи свеж цитрон, лимонова трева и здравец. Само со прскање на вашата кожа, ве подигнува и оживува, ви дава доза на самодоверба и простор за слободно да го изразите своето вистинско јас. Формулата содржи, покрај мешавината од природни масла од портокал, лимон и цитрон, култниот потпис на нашиот синтетички мошус.

Испрскајте ја содржината на ова шише директно на вашата кожа секогаш кога сакате да ги разбудите вашите сетила со одличен мирис. Формула дизајнирана да ја користат сите, мирисот Blue Musk Zest трае подолго кога се комбинира со други производи од колекцијата.

  • Тоалетна вода
  • За неа/него
  • Свеж, цитрусен мирис
  • Ноти на цитрон, лимонова трева, здравец и синтетички мошус.
  • Содржи природни слатки масла од портокал, лимон и цитрон.
  • Направено од 91% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Шишето е направено од 42% рециклирано стакло

 

Исчисти

Начин на употреба

Пулсните точки и вратот се популарни точки, но слободно испрскајте се каде било.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Zest Eau De Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, t-Butyl Alcohol, Citral, Geraniol, Coumarin, Denatonium Benzoate, Citronellol.

My Review for Blue Musk Zest Eau De Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.