The Body Shop Macedonia

Blue Musk Zest Anti-Perspirant Deodorant

СВЕЖ, ЦИТРУСЕН МИРИС

СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

Blue Musk Zest Anti-Perspirant Deodorant

СВЕЖ, ЦИТРУСЕН МИРИС

СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

0/5
0 Мисли

Нашиот нов анти-перспирант Blue Musk Zest ви овозможува да мирисате свежо и цитрусно во текот на целиот ден.

Употребувајте го ова мало чудо под пазувите и чувствувајте се самоуверено. Нотите од сочен цитрон, лимонова трева и здравец веднаш ќе ве освежат и подигнат. Исто така, овој освежувачки мирис го содржи нашиот класичен синтетички мошус, така што можете одлично да мирисате и да се чувствувате.

Оваа формула работи напорно за да ја контролира потењето во текот на денот без чувству на лепливост, така што вашата кожа на пазувите останува сува цело време. Толку свежо и чисто! Мирисот е дизајниран да го користат и мажи и жени – едноставно прави чуда за секого. Нанесете го директно после туширање, после напорно вежбање во теретана или секогаш кога треба да мирисате одлично.

 • Дезодоранс анти-перспирант во форма на стик
 • За неа/него
 • Лесен, нелеплив и брзо се суши
 • Ја прави кожата на пазувите чиста, сува и свежа во текот на денот.
 • Го контролира потењето во текот на денот
 • Цитрусен мирис
 • Ноти на цитрон, лимонска трева, здравец и синтетички мошус
 • Збогатен со органска алое вера од Мексико 
 • Направено со 93% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете под пазувите – тоа е се, подготвени сте за денот.
 2. Испрскајте мала количина од Blue Musk Zest Eau De Toilette за да го засилите мирисот.
 3. Не заборавајте, не нанесувајте на воспалена кожа. Ако се појави осип или иритација, прекинете ја употребата. Се чува надвор од дофат на деца.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Zest Anti-Perspirant Deodorant

Alcohol Denat., Aqua/Water/Eau, Aluminum Chlorohydrate, Hamamelis Virginiana Water/Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Hydroxypropylcellulose, Parfum/Fragrance, Alcohol, Linalool, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Geraniol, Coumarin, Citral.

My Review for Blue Musk Zest Anti-Perspirant Deodorant

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.