The Body Shop Macedonia

Blue Musk Hair and Body Wash

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

ЗА КОСА И ТЕЛО

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

Blue Musk Hair and Body Wash

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

ЗА КОСА И ТЕЛО

ВЕГАНСКО

ЗА НЕА/НЕГО

0/5
0 Мисли

Blue Musk Hair & Body Wash чисти и ви дава јаткаст, ароматичен мирис.

Претходно познат како White Musk® for Men, решивме да го преименуваме бидејќи веруваме дека одличен мирис треба да биде за секого. Но, не грижете се, мирисот не е променет.

 Нашиот најпопуларен синтетички мошус како основа, заедно со нотите на свежа лаванда, раскошен здравец и сандалово дрво.

По туширањето, ќе бидете инспирирани слободно да се изразувате. Богатата пена ги прави скалпот и косата освежени и хидрирани, а вашата кожа почиста, помека и со прекрасен мирис. Испрскајте ја нашата тоалетна вода Вlue Musk неколку пати по туширањето и почувствувајте се гордо и самоуверено.

 • Купка за тело и коса
 • Создава убава, богата пена
 • Нежно ја чисти кожата, скалпот и косата
 • Кожата и косата се негувани, со прекрасен мирис
 • Го прави скалпот хидриран, а косата мека и лесна
 • Ароматичен, дрвенест мирис
 • Ноти на лаванда, здравец, сандалово дрво и синтетички мошус 
 • Збогатен со органска алое вера од Мексико 
 • Направен со 93% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Шише и капак што може да се рециклираат
 • Шишето е направено од 100% рециклирано стакло, вклучително и рециклирана пластика од Индија

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Влезете во када (или туш) и нанесете мала количина Blue Musk Hair & Body Wash.
 2. Нежно масирајте ја кожата, скалпот и косата.
 3. Исплакнете и уживајте во ароматичниот, дрвенест мирис цел ден.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Hair and Body Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Polysorbate 20, Coumarin, Denatonium Benzoate.

My Review for Blue Musk Hair and Body Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.