The Body Shop Macedonia

Blue Musk Fragrance Mist

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКО

Blue Musk Fragrance Mist

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

БЕЗ ТЕСТИРАЊЕ НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Овој спреј за цело тело ќе ве остави да мирисате на свежо на лаванда, здравец и сандалово дрво. Исто така, збогатено е со природно масло од ветивер од Хаити, кое толку многу придонесува за аромата на мирисот и ја зголемува вашата самодоверба!

Совршена големина за да се вметне во вашата торба и погодно за прскање во секое време и место. Додадете дополнителен слој на мирис со нашите Blue Musk Hair & Body Wash и тоалетна вода за целосно мирисно уживање.

  • Спреј за тело
  • За неа/него
  • Ароматичен, дрвенест мирис
  • Ноти на лаванда, здравец, сандалово дрво и синтетички мошус
  • Природно масло од ветивер од Хаити
  • Направено со 94% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
  • Шише и капак што може да се рециклираат.
  • Шишето е направено од 42% рециклирано стакло
Исчисти

Начин на употреба

По капење или туширање, испрскајте се од глава до пети.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Fragrance Mist

Alcohol Denat. (67.2%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, PPG-20 Methyl Glucose Ether, Coumarin, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Limonene, Citronellol, Denatonium Benzoate.

My Review for Blue Musk Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.