The Body Shop Macedonia

Blue Musk Eau De Toilette

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

ВЕГАНСКО

Blue Musk Eau De Toilette

АРОМАТИЧЕН, ДРВЕНЕСТ МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашата тоалетна вода Blue Musk содржи смели, свежи ноти кои ви даваат самодоверба да се изразите на сопствен начин.

Овој мирис го содржи најпопуларниот синтетички мошус, заедно со мешавина од свежа лаванда, здравец и  сандалово дрво. Овие кадифени ноти се збогатени со природен ветивер од Хаити, за пријатен, дрвенест мирис кој ве воздигнува и ви дава самодоверба.

Претходно познат како White Musk® за мажи, нашата тоалетна вода сега е преименувана во Blue Musk, бидејќи формулата е дизајнирана да ја користат сите. Кој не сака да мириса одлично? Комбинирајте го со други производи од колекцијата за вашиот мирис да трае подолго.

  • Тоалетна вода
  • За неа/него
  • Ароматичен, дрвенест мирис
  • Ноти на лаванда, здравец, сандалово дрво и синтетички мошус
  • Природно масло од ветивер од Хаити
  • Направено од 92% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Шишето е направено од 42% рециклирано стакло
Исчисти

Начин на употреба

Испрскајте од нашата тоалетна вода Blue Musk и опуштете се со овој ароматичен, дрвенест мирис. Нанесете го на вашите пулсни точки, вратот или на кое било друго место.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blue Musk Eau De Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, PPG-20 Methyl Glucose Ether, t-Butyl Alcohol, Coumarin, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Denatonium Benzoate, Limonene, Citronellol, Geraniol.

My Review for Blue Musk Eau De Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.