The Body Shop Macedonia

Blissful Strawberry Shower Gel

СЛАДОК ОВОШЕН МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

Blissful Strawberry Shower Gel

СЛАДОК ОВОШЕН МИРИС

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Изразете ја вашата мирна страна со нашиот гел за туширање Blissful Strawberry, дел од колекцијата на мириси Choice.

Нанесете на телото под туш и освежете се. Направен од 91% природни состојки, овој вегански гел за туширање со своите слатки, сочни и овошни ноти на јагода, божур и мошус ја поттикнува вашата личност да заблеска.

Шишето е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија.* Рециклирајте го шишето за да покажете љубов кон нашата планета.**

 

 • Гел за туширање
 • Идеален за сите типови кожа
 • Чувствувајте се чисто и освежено
 • Мириса слатко и цветно
 • Ноти на јагода, божур и мошус
 • 92% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете на тело под туш.
 2. Потопете се во нешната пена и уживајте во ефектот на свежина и идеална чистота.
 3. Исплакнете ја кожата и исушете ја со крпа.
 4. Ако ви се допаѓа мирисот, надополнете го така што ќе го нанесете хидратантниот крем Blissful Strawberry и потоа неколку пати испрскајте од спрејот за тело Blissful Strawberry.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blissful Strawberry Shower Gel

Aqua / Water / Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Perfume / Fragrance, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Gluconate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Hexyl Cinnamol, Hyxyl Cinlatel, Benzyl Sal, Citronellol, Denatonium Benzoate.

My Review for Blissful Strawberry Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.