The Body Shop Macedonia

Blissful Strawberry Fragrance Mist

СПРЕЈ ЗА ТЕЛО

СЛАТКО ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Blissful Strawberry Fragrance Mist

СПРЕЈ ЗА ТЕЛО

СЛАТКО ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Изразете ја вашата мирна страна и обезбедете мирни моменти со нашиот спреј за тело Blissful Strawberry, дел од колекцијата на мириси Choice.

Напрскајте секогаш кога сакате да го подигнете вашиот мирис на следното ниво. Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов изглед на нашиот најпродаван јапонски мирис на јагода од цвет од цреша. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист.

Направен од 96% природни состојки, овој лесен вегански мирис со слатки, сочни и овошни ноти на јагода, божур и мошус ја поттикнува вашата личност да блесне. Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете на планетата љубов.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Спреј за тело
  • Надградба на мирисот во движење
  • Слатко-цветен мирис
  • Ноти на јагода, божур и мошус
  • 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото во секое време од денот.
  2. Избегнувајте ја областа околу очите и лицето.
  3. Користете го со други производи од серијата за уште подолготрајни мириси.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blissful Strawberry Fragrance Mist

Alcohol Denat. (67.2%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Coumarin, Alpha – Isomethyl Ionone, Geraniol, Denatonium Benzoate.

My Review for Blissful Strawberry Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.