The Body Shop Macedonia

Blissful Strawberry Eau de Toilette

СЛАДОК И ОВОШЕН МИРИС

ДОЛГОТРАЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Blissful Strawberry Eau de Toilette

СЛАДОК И ОВОШЕН МИРИС

ДОЛГОТРАЕН МИРИС

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Изразете ја вашата мирна страна и создадете прекрасни моменти со нашата Blissful Strawberry Eau de Toilette, дел од колекцијата Choice Fragrance.

Сигурни сме дека ќе ви се допадне овој свеж нов изглед на нашиот најпродаван јапонски мирис на јагода со цвет од цреша. Не грижете се, стариот одличен мирис е ист. Направен од 87% природни состојки, овој вегански мирис ја поттикнува вашата личност да блесне со своите слатки, сочни и овошни ноти на јагода, божур и мошус. Шишето е направено од 42% рециклирано стакло и е затворено со алуминиумско капаче. Рециклирајте ги двете за да и покажете љубов на планетата.*

*Онаму каде што дозволуваат локалните услови. Отстранете ја пумпата пред рециклирање.

  • Тоалетна вода
  • Долготраен мирис
  • Мириса слатко и овошно
  • Ноти на јагода, божур и мошус
  • 87% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

Прскајте по вратот и пулсните точки.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blissful Strawberry Eau de Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Coumarin, t-Butyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Denatonium Benzoate.

My Review for Blissful Strawberry Eau de Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.