The Body Shop Macedonia

Blissful Strawberry Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

Blissful Strawberry Body Cream

ЦВЕТЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

0/5
0 Мисли

Разгалете се со нашиот крем за тело Blissful Strawberry од колекцијата Choice. Нанесете го на телото со движења на масажа за да уживате во мека и мазна кожа и неодолив мирис.

Направен од 96% природни состојки, вклучувајќи го и путерот од програмата за фер трговија на заедницата од Гана, овој вегански крем за тело ќе ве воодушеви со смирувачки мирис, комбинација од овошни ноти на сочна јагода, нежен божур и мошус. Кутијата е направена од 100% рециклирана пластика, од која дел се собира во програмата Plastics for Change, а капакот е изработен од алуминиум. Пакувањето целосно може да се рециклира.

 • Крем за тело
 • Погоден за секаков тип на кожа
 • Ја прави кожата помека и помазна
 • Лесно се размачкува и не се лепи
 • Смирувачки овошно-цветен мирис
 • 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете со кружни движења на кожата.
 2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
 3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
 4. Користете го со други производи од серијата за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Blissful Strawberry Body Cream

Аква/Вода/Вода, масло од семе од Helianthus Annuus/масло од семе од Helianthus Annuus (сончогледово), глицерин, цетеарил алкохол, путер од семе од какао Теоброма/ Путер од семе од какао Теоброма (какао), полиглицерил-3 дистеарил-паркхолити, цетар Путер/Butyrospermum Parkii (Shea) путер, парфем/мирис, глицерил стеарат, феноксиетанол, каприлил гликол, масло од семе од сусам/масло од сусам индикум (сусам), масло од семе од сусам, натриум стеароил глутамат, циконфелантер, диметрил Киселина, хексил цинамал, бензил салицилат, линалол, цитронелол, хидроксицитронелал, бензил бензоат, алфа-изометил јонон, гераниол.

My Review for Blissful Strawberry Body Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.