The Body Shop Macedonia

Black Musk Perfume Oil

СЕНЗУАЛЕН МИРИС

МОШУС КОЈ НЕ Е ТЕСТИРАН НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКО

Black Musk Perfume Oil

СЕНЗУАЛЕН МИРИС

МОШУС КОЈ НЕ Е ТЕСТИРАН НА ЖИВОТНИ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Black Musk Perfume Oil е мешавина од нашиот мрачен, сензуален мошус. Нотите од розов бибер и кремаст иланг-иланг, во комбинација со моќниот мошус и сензуалната основа од ванила, прават да се чувствувате моќно. Комбинирајте го со други производи од Black Musk за да го надградите мирисот.

Нашиот маслен парфем доаѓа во шише кое може да се рециклира, направено од 31% рециклирано стакло. Капачето и пипетата исто така се 100% рециклирани.

  • Маслен парфем
  • Мрачен, сензуален мирис
  • Ноти на розов бибер, иланг-иланг, ванила и мошус
  • Концентрирано масло за интензивен мирис
  • Шише и капак кои можат да се рециклираат
  • Вегански производ
Исчисти

Начин на употреба

Нанесете една или две капки на вратот и пулсните точки.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Black Musk Perfume Oil

Парфем/мирис, бензил салицилат, бензил алкохол, хидроксицитронелал, лимонен, хексил цинамал, линалол, кумарин, изоеугенол, алфа-изометил јонон, цитрал, бензил бензоат.

 

My Review for Black Musk Perfume Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.