The Body Shop Macedonia

Black Musk Fragrance Mist

Black Musk Fragrance Mist

0/5
0 Мисли

Black Musk Fragrance Mist е мешавина на нашиот најдлабок, најтемен и најсензуален мошус. Нотите на зачинета розова пиперка и крем иланг-иланг се комбинираат со огнен мошус и сензуална основа од ванила за да се чувствувате овластени да се изразите. Користете го со други производи од Black Musk за да го надградите мирисот.

Нашиот мирис Mist сега доаѓа и во шише кое може да се рециклира, направено од 42% рециклирано стакло, за да можете да ја сакате вашата планета секогаш кога ќе испрскате.

  • Ароматичен мист
  • Длабок, темен, сензуален мирис
  • Ноти на бибер, иланг-иланг, ванила и мошус -Cruelty free (Без суровост)
  • Лесен мист со пријатен мирис
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Веган
  • 95% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

Испрскајте го телото после капење или туширање. Додадете во текот на денот.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Black Musk Fragrance Mist

Alcohol Denat (67.2%)., Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Coumarin, Isoeugenol, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone, Denatonium Benzoate.

My Review for Black Musk Fragrance Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.