The Body Shop Macedonia

Black Musk Eau De Toilette

Black Musk Eau De Toilette

0/5
0 Мисли

Black Musk Eau De Toilette е нашиот најдлабок, најтемен, најсензуален мошус. Волшебен мирис кој трае цел ден, ноти на зачинета розова пиперка и крем иланг-иланг, комбинирани со жесток мошус и сензуална база од ванила за да се чувствувате моќно да се изразите. Комбинирајте го со други производи од Black Musk за да додадете на мирисот.

Нашиот Eau De Toilette сега доаѓа и во шише кое може да се рециклира, направено од 42% рециклирано стакло, за да можете да ја сакате вашата планета секој пат кога ќе заморите. Отстранете ја пумпата пред да го рециклирате капачето и шишето.

  • Eau De Toilette
  • Длабок, темен, сензуален мирис
  • Ноти на бибер, иланг-иланг, ванила и мошус без суровост
  • Мирис кој трае цел ден
  • Шише и капак што може да се рециклираат
  • Веган
  • 91% состојки од природно потекло
Исчисти

Начин на употреба

Испрскајте директно на вратот или пулсните точки.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Black Musk Eau De Toilette

Alcohol (69.9%), Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Limonene, t-Butyl Alcohol, Linalool, Coumarin, Denatonium Benzoate, Isoeugenol, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone.

My Review for Black Musk Eau De Toilette

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.