The Body Shop Macedonia

Banana Truly Nourishing Shampoo

ЗА СУВА И НАЕЛЕКТРИЗИРАНА КОСА

ВЕГАНСКО

СПРЕЧУВА КРШЕЊЕ НА ВЛАКНОТО

Banana Truly Nourishing Shampoo

ЗА СУВА И НАЕЛЕКТРИЗИРАНА КОСА

ВЕГАНСКО

СПРЕЧУВА КРШЕЊЕ НА ВЛАКНОТО

0/5
0 Мисли

Ако сакате вашата коса да изгледа помазна, нашиот помоќен од кога и да е хранлив шампон од банана е најдобар пријател на сувата и прекршена.

Сега вегетаријански и направен со 91% природни состојки, вклучително и органско пире од банана, кое дава убав овошен мирис, прави сувата коса да се чувствува помека и помалку оштетена. Чувствувајте ја помека, посвежа и поздрава косата.*

Направен со вегански свилен протеин, користете го нашиот шампон како дел од рутината за коса од банана во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата одвнатре кон надвор и да ја оставите косата да се храни од корен до врв.*

Нашиот шампон доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика Заедницата за Фер Трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Нежен шампон за чистење
 • Совршено е за сува и прекршена коса
 • Косата се храни од корен до врв*
 • Косата изгледа помазна и помалку оштетена*
 • Убав овошен мирис
 • Направен од 91% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Органско пире од банана.

Бананите се природни омекнувачи на кожата. И доаѓаа со вкус на банана. Ги пресуваме да се направи пире за нашата најовошна линија.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Намокрете ја косата.
 2. Нежно масирајте ја со количина шампон во големина на орев.
 3. Работете ја пената од корен до врв.
 4. Исплакнете го темелно и следете го нашиот хранлив балзам со банана.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Banana Truly Nourishing Shampoo

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Musa Sapientum Fruit Extract/Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Hydroxystearate, Glyceryl Caprylate/Caprate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Panthenol, Stearic Acid, Polyquaternium-7, Sodium Gluconate, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Ascorbic Acid, Glycerin, sr-Spider Polypeptide-1, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4.

My Review for Banana Truly Nourishing Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.