The Body Shop Macedonia

Banana Truly Nourishing Conditioner

СУВА И НАЕЛЕКТРИЗИРАНА КОСА

ВЕГАНСКО

СПРЕЧУВА КРШЕЊЕ НА ВЛАКНОТО

Banana Truly Nourishing Conditioner

СУВА И НАЕЛЕКТРИЗИРАНА КОСА

ВЕГАНСКО

СПРЕЧУВА КРШЕЊЕ НА ВЛАКНОТО

0/5
0 Мисли

Ако сакате вашата коса да изгледа помазна, нашиот хранлив регенератор Banana Truly Nourishing е најдобар пријател на сува коса склона кон кршење. Вегански производ направен од 96% природни, вклучувајќи и органско пире од банана, овој регенератор со убав мирис на овошје ја остава сувата коса да се чувствува помека и помалку заплеткана. *

Направен со вегански свилен протеин, користете го нашиот регенератор како дел од вашата рутина за коса од банана во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата одвнатре кон надвор и да ја оставите косата да биде нахранета од коренот до врвовите.* Нашиот регенератор доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за Фер Трговија, собрана од улиците на Бенгалуру, Индија.*

*Се постигнуваат најдобри резултати кога се користи како целосна рутина: шампон, регенератор и маска за коса. Видливо ја обновува косата. ** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Хранлив регенератор
 • Совршен за сува коса склона кон разлетување
 • Ја храни косата од коренот до врвовите*
 • Косата изгледа помазна и помалку заплеткана*
 • Убав овошен мирис
 • Направен со 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Органско пире од банана

Бананите се природен омекнувач на кожата. Ги правиме во пире за нашата овошна линија.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете количество регенератор со големина на орев на влажна, чиста коса.
 2. Работете од корен до врв, фокусирајќи се на краевите.
 3. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 4. Оставете ја минута или две.
 5. Исплакнете темелно.
 6. Еднаш неделно употребувајте ја нашата хранлива маска за коса од вистинска банана.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Banana Truly Nourishing Conditioner

Aqua/Water/Eau, Musa Sapientum Fruit Extract/Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Panthenol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, sr-Spider Polypeptide-1, Linalool, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Banana Truly Nourishing Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.