The Body Shop Macedonia

Avocado Hand Balm

Avocado Hand Balm

0/5
0 Мисли

Оставете ги сувите дланки да се чувствуваат меки, мазни и заштитени со нашиот интензивно богат крем за раце од авокадо. 

Направен со 96% природни состојки, вклучително и масло од авокадо Хас од Јужна Африка и рачно изработен шеа путер на заедницата за фер трговија од Гана, нашиот вегански крем за раце нежно ги негува ноктите и кутикулите и ја храни сувата до многу сува кожа со 96 часовна хидратација. 

Оваа формула не е мрсна, не се лепи и брзо се впива. Исто така, мириса освежувачки крем и доаѓа во пакување погодно за патување за да можете да ги одржувате рацете меки и во движење. Едноставно исцедете мала количина по миењето и чистењето на рацете. Дајте им на вашите раце грижата што ја заслужуваат.

  • Крем за раце
  • Идеален за сува и многу сува кожа
  • Ги храни рацете со 96 часовна хидратација
  • Брзо апсорбирачка, интензивно богата формула
  • Направено од 96% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Hand Balm

My Review for Avocado Hand Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.