The Body Shop Macedonia

Avocado Lip Care Stick

ЗА СУВИ УСНИ

ХИДРИРА И НЕГУВА

ВЕГАНСКО

Avocado Lip Care Stick

ЗА СУВИ УСНИ

ХИДРИРА И НЕГУВА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Хидрирајте ги усните во само еден потег со нашиот нов стик за нега на усни Avocado Lip Care Stick.

Нанесете дури и кога сте во движење, за усни кои се меки  хидрирани и со суптилен сјај. Направено со 98% состојки добиени од природно потекло, вклучувајќи масло од авокадо, шеа путер од Заедницата за фер трговија и органско кокосово масло на Заедницата за фер трговија, им дава на усните чувству на длабока хидратација. Доаѓа во пакување кое може 100% да се рециклира*.

*Онаму каде што дозволуваат локалните објекти.

  • Хидратантен балзам за усни
  • За суви усни
  • Негува и омекнува
  • 98% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Lip Care Stick

Olus Oil, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Candelilla Cera/Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax/Cire de candelilla, Hydrogenated Vegetable Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Carthamus Tinctorius Seed Oil/Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Parfum/Fragrance, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Ammonium Glycyrrhizate, Tocopherol, Alumina, Citric Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1 Lake.

My Review for Avocado Lip Care Stick

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.