The Body Shop Macedonia

Avocado Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

48Ч ХИДРАТАЦИЈА

ВЕГАНСКО

Avocado Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

48Ч ХИДРАТАЦИЈА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Забрзајте ја вашата рутина после туширање со нашиот јогурт Avocado Body Yogurt кој брзо се абсорбира. Овој херој се впива моментално (дури и на влажна кожа) заштедувајќи ви драгоцено време за да можете да се грижите за вашето тело и да се подготвите да го започнете денот.
Сертифициран од веганската заедница и направен со 92% природни состојки, вклучително и масло од авокадо од Јужна Африка. Нанесете ја саканата количина од овој лесен, немрсен јогурт со гелна текстура на нормална до сува кожа за да ја одржите мека, негувана и хидрирана во текот на целиот ден. Дури дава на кожата и прекрасен природен сјај.
За малку ќе заборавевме. Нашите јогурти за тело сега доаѓаат во амбалажа направена од 100% рециклирана пластика* вклучително и рециклирана пластика од Заедницата Фер Трговија собрана од улиците на Бангалор, Индија.

Па што чекате? Скокнете под туш. Излезете надвор. Намачкајте го јогуртот на телото. Влезете во омилениот пар фармерки. Заблескајте и започнете го денот! Светот нема да знае што го снашло!

*Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети. **Не вклучувајќи го капакот.

  • Јогурт за тело
  • Идеален за нормална до сува кожа
  • Ја хидрира кожата со 48 часовна хидратација која брзо се апсорбира
  • Свеж и кремаст мирис
  • Направено од 92% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Скокни од  када или туш како гром.
  2. Извадете ја саканата количина на јогурт од нашето тело и нанесете ја на влажна или исушена кожа со пешкир.
  3. Облечете се веднаш! Не треба да чекате да се апсорбира.
  4. Погледнете ја целосната колекција за нега на тело од авокадо.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Body Yogurt

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Alcohol Denat., Dimethicone, Butylene Glycol, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Avocado Body Yogurt

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.