The Body Shop Macedonia

Avocado Body Scrub

ЈА ОМЕКНУВА И ЧИСТИ СУВАТА КОЖА

БОГАТ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

ВЕГАНСКО

Avocado Body Scrub

ЈА ОМЕКНУВА И ЧИСТИ СУВАТА КОЖА

БОГАТ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нанесете го нашиот пилинг за тело од авокадо и почувствувајте како вашата кожа станува мека како никогаш до сега. Направен со 96% природни состојки, вклучувајќи го и јужноафриканското масло од авокадо, нашиот богат и нежен ексфолијатор ги отстрануваат мртвите клетки на кожата за да се чувствува помека. Овој пилинг со свеж мирис сега доаѓа во пакување што може да се рециклира.* Кутијата е направена од 100% рециклирана пластика, вклучувајќија и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија од Индија.

  • Богат пилинг за тело
  • Совршен за сува кожа
  • Кожата се чувствува помека и почиста
  • Нежен свеж мирис
  • Направено со 96% состојки од природно потекло
  • Сертифицирано од веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на сува или влажна кожа со кружни движења.
  2. Исплакнете го.
  3. Почувствувајте ја кожата мека и мазна.
  4. Вашата кожа сега е подготвена за чистење и хидрирање.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Body Scrub

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Perlite, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Denatonium Benzoate, Citric Acid, Caramel, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Avocado Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.