The Body Shop Macedonia

Argan Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЈАТКАСТ И КРЕМАСТ МИРИС

ВЕГАНСКО

Argan Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЈАТКАСТ И КРЕМАСТ МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нека вашето тело се чувствува освежено и чисто со нашиот пенлив гел за туширање од арган.

Сега сертифициран од веганското друштво и направен со 92% природни состојки, вклучително и масло од арган од Мароко и органско алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање без напор и помага на кожата да се чувствува мека. Овој богат, кремаст мирис е избалансиран со ноти на мошус, анасон, ванила и се разбира, арган.

Погоден за сите типови кожа, се пени, трансформирајќи се од лесна гел-текстура во богата, шампанска пена.

Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и нашата рециклирана пластика на Заедницата фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија. Можете да го рециклирате дури и капачето! 

Плус, нашите шишиња од 750 ml ја вклучуваат нашата прва пумпа што може да се рециклира. Колку кул? Едноставно ротирајте го гребенот додека не кликне за да се заклучи и отклучи.

  • Гел за туширање
  • Совршен за сите типови кожа
  • Оставете ја кожата да се чувствува мека, чиста и свежа
  • Јаткаст и кремаст мирис
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Argan Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Argania Spinosa Extract, Denatonium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 15985/Yellow 6, CI 14700/Red 4, CI 42090/Blue 1.

My Review for Argan Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.