The Body Shop Macedonia

Argan Body Scrub

ИНТЕНЗИВЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Argan Body Scrub

ИНТЕНЗИВЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ексфолирајте го телото до свиленкаста мазност со нашиот пилинг за тело од арган.

Направен од 94% природни состојки, нашиот пилинг за тело збогатен со шеќер ги отстранува мртвите клетки на кожата и ја остава многу сувата кожа да се чувствува мека, еластична и хидрирана.

Овој нежен пилинг доаѓа во пакување што може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и рециклирана пластика од Индија на Заедницата за Фер Трговија. Тоа значи дека во исто време и ја сакате планетата Земја и го ексфолирате телото!

  • Идеален за многу сува кожа
  • Ја прави кожата мека и негувана
  • Нежен, јаткаст мирис
  • Направено од 94% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Argan Body Scrub

Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Chloride, Sucrose, Silica, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum/Fragrance, Juglans Regia Shell Powder/Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Phenoxyethanol, Argania Spinosa Kernel Oil, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopherol, Alumina, Citric Acid, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 19140/Yellow 5 Lake, CI 15850/Red 6.

My Review for Argan Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.