The Body Shop Macedonia

Argan Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

НОВО!

Argan Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте ја и негувајте ја сувата кожа како никогаш досега со нашиот Путер за Тело од Арган.

Сега направен од 95% природни состојки, вклучително и масло од арган, рачно изработен шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана и органско масло од бабасу на Заедницата Фер Трговија од Бразил, нашиот хидратантен путер за тело остава екстремно сувата кожа да се чувствува мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Го подобривме и мирисот, за да можете да мирисате на орев.

Овој интензивно кремаст путер сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро.

*Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети.

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за сува, чувствителна кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Јаткаст мирис
 • Направено од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Babassu Oil од Заедницата за Фер Трговија

Едно од најхидратантните масла во природата, бабасу е преполно со природна добрина, оставајќи ја кожата мека и мазна.

Масло од Арган

Ова масло е како течно злато, богат со витамин Е и полинезаситени масни киселини кои се супер хранливи за кожата.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа по пилинг и чистење.
 2. Извадете ја саканата количина путер и стопете го со раце, а потоа масирајте го во кожата умерено или великодушно.
 3. Нанесете дополнително на особено сувите области како што се колената, лактите и стапалата.
 4. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да го впие кожата.
 5. Чувствувајте се негувано, мазно и меко.
 6. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
 7. Идеален во комбинација со гел за туширање Арган.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Argan Body Butter

Аква/Вода/Вода, путер Бутиросперм Паркии/Путер Бутиросперм Паркии (Ши) путер, Цетеарил Алкохол, Путер од семе од какао Теоброма/ Путер од семе од какао Теоброма (какао), глицерин, цетеарил глукозид, триетил цитрат, семенски цитрат. Argania Spinosa масло од кернел, Oryza Sativa восок од трици/Oryza Sativa (Ориз) восок од трици, диметикон, феноксиетанол, натриум стеароил глутамат, каприлил гликол, ксантанска гума, токоферол, лимонска киселина, лимонен, CI 07Y014, CI 1401 .

My Review for Argan Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.