The Body Shop Macedonia

Aloe Multi-Use Soothing Gel

ЗА ЧУСВИТЕЛНА КОЖА

БЕЗ МАСТИ

Aloe Multi-Use Soothing Gel

ЗА ЧУСВИТЕЛНА КОЖА

БЕЗ МАСТИ

0/5
0 Мисли

Нашиот гел за смирување со повеќекратна употреба на алое е единствениот дел за сува или чувствителна кожа. Наполнет со органска алое вера од Мексико за фер трговија на заедницата, помага да се смири и изгасне кожата на која и треба љубов и грижа, оставајќи ја помека и поздрава. Овој гел од алое вера не е мрсен, лесен е и лесно се апсорбира во вашата кожа. Применувајте ја нашата формула за нега на кожа изобилно, ние се грижиме за вашата чувствителна кожа. Има толку многу прекрасни начини да го користите овој гел од алое: како дневен навлажнувач и маска за ноќевање, да наведеме неколку. Без разлика дали го користите нашиот гел од алое вера за лице или кожа, можете да ги искористите сите придобивки од овој практичен, вреден производ од алое вера. Не можете да се заситите од нашиот смирувачки гел од алое вера?

Па, има многу повеќе од каде доаѓа во нашата палета на производи за нега на кожа од алое вера.

  • Помага да ве смири и разлади кожата од глава до пети
  • Исклучително хидратантно и освежувачко
  • Нежен за чувствителна кожа
  • Не е мрсен

Органска алое вера од Агенцијата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Стиснете малку гел во рацете и нанесете го на лицето по чистењето или на телото кога сакате.
  2. Доколку сакате вистински хит на хидратација, оставете дебел слој преку ноќ.
  3. Не заборавајте да ги оставите очите и усните недопрени.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Multi-Use Soothing Gel

Вода, пентилен гликол, пропанедиол, глицерин, феноксиетанол, акрилат / C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, прашок од сок од алое Барбаденсис, натриум хидроксид, каприлил гликол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, дисукцинат.

My Review for Aloe Multi-Use Soothing Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.