The Body Shop Macedonia

Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

СМИРУВАЧКИ

ВЕГАНСКО

Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

СМИРУВАЧКИ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Тешко е да се најдат вистинските производи за чувствителна кожа. Кожата во еден момент може да биде мирена, а во следниот момент раздразлива. Уште потешко е кога користите погрешни производи за кожа. Затоа, дозволете ни да ве запознаеме со Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15, смирувачки хидратантен крем кој и помага на чувствителната кожа да се чувствува помека, нежна и негувана со љубов. Збогатен со древен хидратантен херој од Мексико, кој е извор на Заедницата за Фер Трговија, овој смирувачки лосион е важен чекор во вашата утринска рутина за нега на кожата. Не само што помага да ја хидрирате вашата кожа за долгиот ден што следи, туку ќе добиете и дополнителна доза на заштитен фактор над вашата дневна крема за сончање. Тоа е нежен, немрсен хидратантен лосион збогатен со алое, па можете да го нанесете наутро и слободно да ги правите најважните работи во текот на денот. Ако барате лосион за лице од алое вера, тогаш не гледајте подалеку од дневен крем со алое во The Body Shop. Тој е еден од омилените во колекцијата Алое Вера поради неговата способност нежно да ја хидрира уморната кожа кога ѝ  најподребно смирувачкиот ефект дури и за најчувствителните.

  • Мек и нежен за чувствителна кожа
  • Збогатен со Аое Вера од Заедницата за Фер Трговија од Мексико
  • Навлажнувачки крем со заштитен фактор 15

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Прво, освежете ја кожата со нежно чистење. Зошто да не го пробате нашиот кремаст чистач со Алое Вера?
  2. Продолжете со нашиот смирувачки тонер за алое за дополнително чувство на чистота.
  3. Исцедете мала количина на лосион Aloe Soothing Moisture Moisture SPF15 на врвовите на прстите и распоредете (нежно) по целото лице и вратот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15

Активни состојки: Октисалат (5,0% w/w), Авобензон (3,0% w/w), октиноксат (2,9% w/w), октокрилен (2,2% w/w).

НЕАКТИВНИ СОСТОЈКИ: Вода, C12-15 алкил бензоат, глицерил стеарат, глицерин, бутилен гликол, каприлни/капрични триглицериди, сорбитол, цетеарил алкохол, калиум цетил фосфат, масло од сусам, диметиколиеутриум, Parkii, прашок од сок од алое вера/ лист од алое барбаденсис, ксантан гума, карбомер, бисаболол, калиум сорбат, тетранатриум EDTA, натриум хидроксид, акрилат / C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, пентилен гликолатик, ЅХТ, екстракт, БХТ,

My Review for Aloe Soothing Moisture Lotion SPF15

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.