The Body Shop Macedonia

Aloe Soothing Day Cream

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

СМИРУВАЧКИ

BЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Aloe Soothing Day Cream

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

СМИРУВАЧКИ

BЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Ми ја препорачаа оваа крема затоа што мојата кожа отсекогаш била многу сува и некои делови отсекогаш биле иритирани од сувост, но кога почнав да ја користам кремата веднаш имаше ефект, мојата кожа останува хидрирана и мека долго време, преку ден не се појавуваат иритираните места и ми дава многу добар сјај од моментот кога почнав да ја користам, ја користам секој ден и едвај чекам да почнам да ја користам и ноќната крема!! Нашиот Дневен Смирувачки Крем од Алое е како мала прегратка за чувствителна кожа, нежно смирувајќи го својот пат до сувите типови на кожа, оставајќи ја кожата освежена, убава и мека. Вдишете, издишете и вдишете ги чудата на нашиот навлажнувач од Алое Вера. Тој е збогатен со алое вера од Мексико од Заедницата за Фер Трговија: Алое, бодликава однадвор, мек смирувачки гел внатре. Нашата формула за навлажнувачки алое вера е корисна за да ја имате во вашата бањата, особено ако барате смирувачки додаток во вашата рутина за нега на кожата. Се чувствува толку смирувачки додека се нанесува и кожата ќе се чувствува хранета за кратко време. Како и многу од добрините на нашата колекција Алое, Дневниот крем со алое The Body Shop е, нежен и љубезен кон сувите или чувствителните типови на кожа. Помага кога сувите дамки стануваат проблематични или вашата кожа се чувствува помалку од импресионирана. Затоа, оставете простор за уште еден производ и започнете го денот со мудриот хидратантен крем од алое.

  • Добра, грижлива и нежна формула за чувствителна кожа
  • Збогатена со Алое Вера од Заедницата за Фер Трговија од Мексико
  • Користете ја секојдневно за здрав изглед на кожата

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Започнете со миење. Нашето Кремасто Средство за Смирување со Алое е вистинскиот.
  2. Следниот чекор, тонирајте ја кожата. Користете го нашиот Смирувачки Тонер од Алое.
  3. Бонус совет: одржувајте ги усните и пределот околу очите хидрирани со Aloe Soothing Eye & Lip Contour Care.
  4. Сега секое утро масирајте се со нашиот Хидратантен Крем од Алое Вера на лицето и вратот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Soothing Day Cream

Вода, изононил изононоат, глицерин, пентилен гликол, циклопентасилоксан, бутилен гликол, цетеарил алкохол, миристил миристат, масло од семе од сесамум индикум, цетил алкохол, циклохексасилоксан, миристил алкохол, стеаринска ацеарил ацид, миристил мирисат, Глукозид, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, р-анисична киселина, натриум хидроксид, бисаболол, ксантанска гума, динатриум EDTA, миристичка киселина, PEG-30 диполихидроксистеарат, тридецет-6, екстракт од јадрото на Avena Sativa.

My Review for Aloe Soothing Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.