The Body Shop Macedonia

Almond Nail and Cuticle Oil

ЗА СУВА КОЖА

Almond Nail and Cuticle Oil

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Смирете ги и негувајте ги вашите нокти и кутикули со нашиот практичен молив „2-во-едно“. Ова богато и ефективно масло содржи масло од сладок бадем за омекнување и одржување на кутикулите со здрав изглед.

  • Масло за нокти и кутикули
  • Ги регенерира ноктите и кутикулите
  • Професионална нега за раце и нокти
  • Задолжително за маникир
  • Масло од сладок бадем
  • Органско маслиново масло на Заедницата за Фер Трговија од Кампанија, Италија

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија.

Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Исчисти

Начин на употреба

Нанесете и измасирајте ги кутикулите на ноктите

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Nail and Cuticle Oil

Масло Prunus Amygdalus Dulcis (средство за регенерација на кожата), ланолин (омекнувачки), овошно масло Olea Europaea (омекнување), масло од глицин од соја (успокоителен/кондиционер за кожа), масло од микроб Triticum Vulgare (омекнување), Vitis Vinifera , C10-30 Естери на холестерол/ланостерол (средство за регенерација на кожата), Cera Alba (емулгатор/успокоителен), силика силилат (средство за уредување на кожата), кокоил хидролизиран овесен протеин (средство за уредување на кожата), токоферол (антиоксиданс), парфем), Хидролизиран растителен протеин (средство за регенерација на кожата), масло од семе Carthamus Tinctorius (оклузивно, средство за регенерирање на кожата), аква (растворувач/разредувач), пантенол (средство за регенерација на кожата/коса), хексил циномал (состојка на мирис), хигиенски екстракт. ), Ретинил палмитат (агенс за уредување на кожата), тетрахексилдецил аскорбат (антиоксиданс), 3-хидроксибензоева киселина (средство за уредување на кожата), линалол (состојка на мирис), хидроксицитронелал (состојка на мирис), лимонен (состојка на мирис), кумарин (состојка на мирис), лимонска киселина (pH прилагодувач).

My Review for Almond Nail and Cuticle Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.