The Body Shop Macedonia

Almond Milk Shower Cream

ЗА СУВА И ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

Almond Milk Shower Cream

ЗА СУВА И ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Имајте прекрасно чисто тело, смирено од чувството на сувост со нашиот хидратантен крем за туширање со млеко од бадем. Сега сертифицирано од веганското друштво и направена со 93% природни состојки, вклучително и рачно изработено бадемово млеко од Заедницата за фер трговија од Шпанија, нашата купка за туширање ја прави кожата мека, прочистена и хидрирана. Мириса на слатки бадеми – со примеси на сандалово дрво, јасмин, роза и мошус.

Наменето за сува, чувствителна кожа, за време на сапунирањето се претвора од богата кремаста текстура во структура на исклучително нежна млечна пена. Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури и да го рециклирате капакот! Тоа значи дека ќе ја сакате нашата планета секогаш кога ќе се грижите за вашето убаво тело.

  • Купка за туширање
  • Идеална за сува, чувствителна кожа
  • Ја прави кожата мека, хидрирана и прочистена
  • Топол, кремаст мирис
  • 93% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

Нанесете на телото, исчистете и исплакнете.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Milk Shower Cream

Aqua/Water/Eau, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coco-Glucoside, Parfum/Fragrance, Sodium Chloride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Gluconate, Tocopherol, Denatonium Benzoate, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

My Review for Almond Milk Shower Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.