The Body Shop Macedonia

Almond Milk & Honey Soothing & Caring Cleansing Bar

За чувствителна кожа

гурмански мирис

Хипоалергичен мирис

Almond Milk & Honey Soothing & Caring Cleansing Bar

За чувствителна кожа

гурмански мирис

Хипоалергичен мирис

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ на чувствителната кожа прекрасно чистотата што ја заслужува со овој нежен сапун за чистење. Работи во хармонија со природната pH вредност на вашата кожа и нивоата на хидратација за да го ублажи непријатното чешање на сувоста. Збогатен со органско бадемово млеко од Шпанија и мед од Етиопија, сапунот Honey & Badem Milk е специјално формулиран за чувствителна и сува кожа.

  • Нежен и деликатен сапун за чистење
  • Остава кожата да се чувствува чиста и да мириса добро
  • Погоден за чувствителна и сува кожа
  • Направен со органско бадемово млеко
  • Збогатен со мед од Етиопија и органско бадемово масло
  • Хипоалергичен мирис
  • Дерматолошки тестирано

Органско бадемово масло и млеко од Заедницата за фер трговија-

Нашето бадемово масло и млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите експерти за бадеми во Шпанија.

Мед. 

Моќен навлажнувач на природата и сладок нектар за жедна кожа. Ние сме им благодарни на пчелите, на нашите зуење пријатели кои го прават тоа.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Пенете во када или туш користејќи ги рацете.
  2. Исплакнете темелно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Milk & Honey Soothing & Caring Cleansing Bar

My Review for Almond Milk & Honey Soothing & Caring Cleansing Bar

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.