The Body Shop Macedonia

Almond Milk Body Butter

ЗА СУВА И ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

Almond Milk Body Butter

ЗА СУВА И ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте, смирете и негувајте ја сувата и чувствителна кожа како никогаш досега со нашиот Путер за Тело Almond Milk, подобро од кога било.

Сега направен со 95% природни состојки, вклучувајќи и бадемово млеко и масло од Заедницата за фер Трговија, рачно изработен Шеа путер на Заедницата за фер Трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата Фер Трговија од Никарагва, нашиот смирувачки путер за тело сувата, чуствителна кожа ја остава со чувство на мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Овој интензивно кремаст путер сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за Фер Трговија на Заедницата од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро.

*Онаму каде што дозволуваат локалните капацитети.

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за сува, чувствителна кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Мириса кремасто
 • Направен од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Какао путер

Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија.

Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со крпа после пилингот и чистењето.
 2. Извадете ја саканата количина путер и стопете го со раце, а потоа масирајте го во кожата умерено или великодушно.
 3. Нанесете дополнително на особено сувите области како што се колената, лактите и стапалата.
 4. Пред да се облекувате, почекајте неколку минути за да го впие кожата.
 5. Чувствувајте се негувано, мазно и меко.
 6. Сакајте ја и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
 7. Откријте ја целата наша колекција за нега на тело од Almond Milk.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Milk Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Parfum/Fragrance, Dimethicone, Phenoxyethanol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate Citrate, Tocopherol, Citric Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract/Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

My Review for Almond Milk Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.