The Body Shop Macedonia

Pears&Share Creamy Body Scrub

НОВО

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

МАЗНА И МЕКА КОЖА

Pears&Share Creamy Body Scrub

НОВО

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

МАЗНА И МЕКА КОЖА

0/5
0 Мисли

Разгалете го убавото тело со нашиот пилинг за тело Pears & Share Limited Edition.

Извадете ја саканата количина од пилингот и нежно нанесете ја на вашата кожа за мазно, меко чувство.

Оваа кремаста формула е направена со 96% природни состојки, вклучително и екстракт од круша од Италија, шеа путер на заедницата за фер трговија од Гана и масло од бразилски ореви на заедницата Фер трговија од Перу.

А мирисот кој ги оживува сите сетила? Тоа е комбинација од круша, бобинки од глог и божур. Подарете ѝ дополнителна љубов на вашата кожа оваа претстојна празнична сезона!

  • Пилинг за тело
  • Мирис на круши, глог и божур
  • Веганско
  • За сите типови кожа
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pears&Share Creamy Body Scrub

My Review for Pears&Share Creamy Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.