The Body Shop Macedonia

Camomile Calm & Cleansing Set

СЕТ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ШМИНКА

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ

Camomile Calm & Cleansing Set

СЕТ ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ШМИНКА

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ

0/5
0 Мисли

Отстранете ја шминката со овој нежен сет за чистење шминка од камилица.

Заситен со екстракт од камилица, овој вегански подарок е совршен за вашата сува и чувствителна кожа. Внимателно отстранете ја шминката и нечистотиите од лицето со нашиот путер со камилица. Заедно со нашите бамбусови и памучни туфери, ова е прекрасен сет за чистење на лицето. Користете редовно за вашата кожа да се чувствува свежа и хидрирана.

  • Camomile Sumptuous Cleansing Butter 90ml
  • Camomile Sumptuous Cleansing Butter 20ml
  • Reusable Bamboo & Cotton Pads

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Camomile Calm & Cleansing Set

My Review for Camomile Calm & Cleansing Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.